کد خبر: 11670
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ بيست و پنجم مهر 16:02:19
print نسخه چاپی

آیا اعدامی زنده شده از اعدام مجدد نجات می یابد؟

فتوای قبلی آیت الله صافی به اعدامی زنده شده اخیر ارتباطی ندارد تصریح کرد آیت الله صافی درباره فرد مذکور نظر دیگری دارند.آ
پایگاه خبری تحلیلی تازه (tazehnews.com) :
آیا اعدامی زنده شده از اعدام مجدد نجات می یابد؟
به گزارش تازه نیوز ، دفتر آیت الله صافی گلپایگانی با طرح این موضوع که فتوای قبلی آیت الله صافی به اعدامی زنده شده اخیر ارتباطی ندارد تصریح کرد آیت الله صافی درباره فرد مذکور نظر دیگری دارند.
این درحالی است که در پی زنده شدن یک قاچاقچی مواد مخدر به نام علیرضا م 24 ساعت پس از اعدام مقامات قضایی عنوان کرده اند که حکم اعدام دوباره اجرا خواهد شد . یکی از مستندات این حکم فتوای آیت الله صافی گلپایگانی است که در کتاب جامع الاحکام جلد دوم آمده است "در صورتى که بعد از اعدام و قبل از دفن در سردخانه یا پزشکى قانونى و ... در مجرم علائمى حیاتى دیده شود و با مداوا سلامت خود را بازیابد، ظاهراً حکم اجراى حد و قصاص به قوت خود باقى است."
اما دفتر این مرجع تقلید با انتشار اطلاعیه ای در وب سایت رسمی آیت الله صافی گلپایگانی نوشت :
" در پي سؤالات تعدادي از مردم از دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني در رابطه با اعدام دوباره قاچاقچي، دفتر استفتائات معظم له اعلام نمود:مسأله‌اي كه در كتاب جامع الأحكام جلد دوم مي‌باشد ارتباطي به موضوع مذكور ندارد و معظم له نسبت به اين مسأله نظر ديگري دارند."
علیرضا م مرد  که به اتهام حمل و نگهداری یک کیلوگرم شیشه به مجازات مرگ محکوم شده بود 24 ساعت پس از اجرای حکم در سردخانه پزشکی قانونی بروجرد دوباره زنده شد. اکنون سرنوشت این مرد 37 ساله مشخص نیست و هنوز اظهار نظر رسمی از سوی مسئولین امر صورت نگرفته است.
/تازه ترین خبرها در تازه نیوز/
امير
|
---
اين کاملامشخصه اجراي دوباره حکم نبايدصورت بگيره.شايدخدااينجورصلاح ديده باشه.که دوباره زنده شده.وگرنه مث همه اعداميهاي ديگه بايدميمرد..حتما يه حکمتي هست..
ناشناس
|
---
به نظر من حکمتش اينه که دوباره اعدام بشه چون جرمش 1 کيلو شيشه بوده
صبا
|
---
اصلاح آري اعدام هرگز
صبا
|
---
دست آيت اله درد نکنه خدارو شکر آيت اله هاي دل رحم داريم .
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار